Dream it, do it

Fitt karácsonyi menü

dont give upMert nem feltétlenül kell feladnod a diétádat csak azért, mert összeül a család. Ha szerencséd van, akkor te főzöl, így itt-ott tudsz csalni, és egészségesebb hozzávalókkal tudod elkészíteni az ünnepi finomságokat. Íme, néhány trükk, amivel ha nem is kilókat, de némi bűntudatot biztosan spórolhatsz magadnak.

Halászlé – hazahúz a szívem: ha halászlé, akkor csak a szegedi, abban pedig úgysincs tészta, nem is kell bele, és akkor a diétádat sem bántja. Apukám mindig azt mondta, hogy halat nem eszünk kenyér nélkül – ha vele értesz egyet, akkor válassz teljes kiőrlésű, magas rosttartalmú kenyeret, és keresd a kevésbé zsíros halszeleteket. Alternatív opció: előételnek füstölt lazac koktélparadicsommal

Rántott hal – rántott hal ne legyen. Tényleg. Legyen helyette sült hal. Finomabb is, egészségesebb is, nem telít annyira el. Mellé egy kis saláta, és készen is vagyunk. Ne. Rántsatok. Halat.

Töltött káposzta – a töltött káposztát akár szuperdiétásan is el lehet készíteni. Rizs helyett árpagyöngy, darált sertéshús helyett darált csirke vagy pulykamell, zsír helyett kókuszzsír, és voilá. A káposztával pedig, főleg a savanyúval, az ég egy adta világon semmi baj nincs.

Franciasaláta – na, ez már keményebb dió. A zöldségekkel semmi probléma, de a majonéz semmiképpen nem jó választás. Két opció marad: vagy választunk egy light majonézt – a Globusé pl. szerintem kifejezetten finom, vagy pedig joghurt, némi édesítő, só és mustár segítségével kikeverünk egy majdnem majonézt…

Desszertek, csokik, cukrok… na, erre kár is szót vesztegetni, mert ha valaki zserbót akar enni, akkor egyen, de nagyon sok alternatív süti ötlet van a neten. Nézzetek körül!

Hogy nálunk mi lesz az idei menü?

Szegedi halászlé – és nem, rossz kislány leszek és nem eszem hozzá kenyeret

Gesztenyés pulykasült, salátával, erdei gyümölcs szósszal (a fiúk kapnak mellé majd mindenféle egyéb köreteket is, addig úgysem nyugszanak)

Gyümölcsös-túrós pohárkrém / Narancsos csokikrém Előző friss vagy fagyasztott gyümölcsök és vaníliás édesített zsírszegény túró rétegzéséből készül, utóbbi fekete kakaópor, frissen facsart narancslé, zabpehely, túró és fehérjepor felhasználásával.

 

Kérdésed van? Tedd fel: ask.fm/dreamitdoit_blog

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!